1 Günde 5 Ayrı Alanda Yangın Çıktı

Bodrum’da bugün çıkan otluk ve makilik yangınları ekiplerin hızlı müdahaleleri ile söndürülürken, alevlerin ardından kül olan otlukların altından çıkan boş şişeler ise şaşırttı.

Bodrum’da gün boyu farklı saatlerde 5 ayrı noktada yangın çıktığı öğrenilirken, bu yangınlar itfaiye ve orman ekipleri tarafından yapılan hızlı müdahalelerle büyümeden söndürüldü. Değirmenler bölgesi ve Bitez’de çıkan yangınlar yerleşim yerlerinin yakınlarında olması ve yoğun duman çıkarması nedeniyle paniğe neden oldu. Alevler ekiplerin hızlı müdahalesi ile kısa sürede kontrol altına alınırken, ekiplere, Muğla 911 Arama Kurtarma gönüllüleri ile vatandaşlarda destek verdi.

Alevlerin sönmesinin ardından yangınların çıkış nedeni araştırılırken, yanan otların altından çıkan boş şişelerin çokluğu ise herkesi şaşırttı. Yangınların bu şişelerden çıktığını iddia eden bazı vatandaşlar boş şişeleri göstererek duruma tepki gösterdi.

Önceki Ağaçlara Sıçramadan Söndürüldü

MUĞLA 911 ARAMA KURTARMA ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Kâr gütmeyen, gönüllülük esası ile kurulmuş, yeryüzündeki tüm canlıların afet ve acil durum karşısında hayatta kalmaları için gönüllü olarak hizmet veren ve bu durumdan hiç bir şekilde rant sağlama amacı olmayan Arama Kurtarma Araştırma Derneğidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ