3. Seviye Ulusal Saha Tatbikatı / MUĞLA

26.05.2022 tarihinde Muğlada yapılan tatbikatta,

1.Senaryo gereği : Yangının yerkesik mahallesinin tamamını etkilediği, Yerkesik ilköğretim okuluna kadar geldiği, okulda 10 öğretmen ve 190 öğrencinin mahsur kaldığı 12 öğrencinin dumandan zehirlendiği bilgisi gelmiştir. Okulun tahliyesi AFAD Muğla, AFAD Aydın, Muğla İtfaiye, Muğla UMKE, Muğla 112, Muğla 911 Arama Kurtarma, Muğla İHH Arama Kurtarma, ekipleri ile ortaklaşa yapılmıştır.

2.Senaryo gereği : Yılanlı gediği mevkii yangın söndürme çalışmasına katılan Yatağan helikopterinin düştüğü ve helikopterde 5 personelin olduğu bilgisi Marmaris helikopteri tarafından bildirilmiştir. Helikopterde bulunan 5 personelde 1 personelin ağır yaralı 4 personelin hafif yaralı olduğu diğer personellerin hafif yaralı olduğu bilgisi sağlık ekiplerince bildirilmiştir. Kurtarma çalışmalarına AFAD Muğla, AFAD İzmir, UMKE, Muğla 112, Muğla İtfaiye, Muğla 911 Arama Kurtarma, Muğla İHH Arama Kurtarma, Mag Ame ekipleri ile destek verilmiştir.

 

Önceki MUĞLA 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği Yeni Yönetim Kurulumuz

MUĞLA 911 ARAMA KURTARMA ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Kâr gütmeyen, gönüllülük esası ile kurulmuş, yeryüzündeki tüm canlıların afet ve acil durum karşısında hayatta kalmaları için gönüllü olarak hizmet veren ve bu durumdan hiç bir şekilde rant sağlama amacı olmayan Arama Kurtarma Araştırma Derneğidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ