42 Kaçak Daha Yakalandı

Bodrum’dan, yasa dışı yollarla Yunanistan’ın İstanköy Adası’na geçmeye çalışan Pakistan uyruklu 42 kaçak ile bir tekne kaptanı güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

Bugün sabah saatlerinde Pakistan uyruklu 42 kaçak göçmen İçmeler Koyuna getirildi. Kaçaklar burada Organizatörler tarafından şişirilen lastik bota bindirildi. Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine, Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekipleri karadan, Sahil Güvenlik Botu ise denizden harekete geçti. Karada Polis denizde Sahil Güvenlik ekipleri kaçaklara geçit vermedi.

Aralarında kadın ve bir çocuğun da bulunduğu 42 kaçak ile onlara kılavuzluk eden tekne kaptanı N.B, denize açıldıktan kısa süre sonra yakalandı. Kıyıya çıkarılan ve üzerlerinde can yelekleri bulunan kaçakların, polis ekipleri ile Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği ekibi tarafından sağlık kontrolü yapıldı. Kaçaklar daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Pakistanlıların arasında yakalanan N.B. organizatörlük şüphesiyle gözaltına alındı.

Yakalanan Pakistanlı 42 kaçağın Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edileceği öğrenildi.

Öte yandan son günlerde, alınan tüm önlemlere rağmen özellikle çok sayıda Pakistan uyruklu kaçağın İstanköy Adasına geçmek isterken güvenlik güçleri tarafından yakalandığı bildirildi.

Önceki İLSAP Tatbikatı / Fethiye

MUĞLA 911 ARAMA KURTARMA ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Kâr gütmeyen, gönüllülük esası ile kurulmuş, yeryüzündeki tüm canlıların afet ve acil durum karşısında hayatta kalmaları için gönüllü olarak hizmet veren ve bu durumdan hiç bir şekilde rant sağlama amacı olmayan Arama Kurtarma Araştırma Derneğidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ