İşçiler Göçük Altında Kaldı, 1’i Ağır 5 Yaralı

 

Bodrum’da tadilat yapılan 2 katlı binada göçük meydana geldi. Beton molozların altından çıkarılan 5 işçiden 1’inin durumunu ağır olduğu öğrenildi.

Sabah saatlerinde Eskiçeşme Mahallesi’nde 2 Nolu sağlık ocağının arkasında bulunan Marina Ektaş Sitesi’nde kiraya verilmek üzere tadilat yapılan bitişik nizamda yapılmış 2 katlı villanın üst kat tabanı, bugün saat 11.30 sıralarında çöktü. İnşaat işçilerinin çalıştığı esnada meydana gelen göçükte işçiler moloz yığınlarının altında kaldı.

Büyük bir gürültü ile çöken inşaatı gören vatandaşlar 112 ekiplerine ve itfaiyeye haber verdi. İçeride 5 kişinin çığlıkları üzerine Muğla 911 Arama Kurtarma Derneği ekipleri, itfaiye ekipleri yıkılan binaya girerek yaralıları kurtarmak için büyük bir çaba sarf etti.

Polis ekipleri ise çevrede güvenlik önlemi aldı. Beton yığınlarının arasından çıkarılan 5 işçi, bölgede hazır bekleyen ambulanslarla ilçede bulunan çeşitli hastanelere kaldırıldı.
Yaralı işçilerden 2’si Bodrum Devlet Hastanesi’ne, diğerleri ise ilçedeki özel hastaneye kaldırılıp, tedaviye alındı.

İnşaatın çökmeye devam etmesi nedeniyle vatandaşlar çevreden uzaklaştırıldı.

Olayda 26 yaşındaki Yunus Sinir, 27 yaşındaki Mehmet Beydoğan, 21 yaşındaki Mustafa Hamarat, 45 yaşındaki Mehmet Şefik Milan ve 65 yaşındaki Salih Algüllü yaralandı. Yaralılardan Mehmet Beydoğan’ın durumunun ağır olduğu bildirildi.

Binada çalışan işçilerden Mehmet Yeşilöz, aniden çökme meydana geldiğini ve bazı arkadaşlarının binadan çıkmaya fırsat bulamadığını kaydetti.

Muğla 911 Arama Kurtarma Derneği Başkanı Cenk Ayata, içeriden 5 kişinin kurtarıldığını belirterek 1 kişinin durumunun ağır olduğunu ifade ederek, “İçeride çalışma yapıldığı sırada 2’inci katın çökmesinden dolayı işçiler enkaz altında kaldılar. 2 kişi az önce enkaz altından çıkarıldı. 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldılar. İçerisi de şu anda tamamen boşaltıldı. Toplamda 5 yaralı var” dedi.

Önceki Zemin Çöktü, İşçiler Enkaz Altında Kaldı

MUĞLA 911 ARAMA KURTARMA ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Kâr gütmeyen, gönüllülük esası ile kurulmuş, yeryüzündeki tüm canlıların afet ve acil durum karşısında hayatta kalmaları için gönüllü olarak hizmet veren ve bu durumdan hiç bir şekilde rant sağlama amacı olmayan Arama Kurtarma Araştırma Derneğidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ