Kayganlaşan Yollarda Kazalar Yaşandı

Dün Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sağanak yağış uyarısı yaptığı Muğla’ya beklenen yağış öğle saatlerinde geldi. 

Bodrum Yarımadası’nda etkisini gösteren yağmur, günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Sağanak yağışa yakalanan vatandaşlar, yağmurdan korunmak için yer aradı. Zaman zaman şiddetini artıran sağanak ve rüzgar, Yalıkavak Mahallesi’ndeki baz iş yerlerinin önündeki masa ve sandalyeleri sürükleyerek devirdi. Sağanağa denizde yakalanan bazı tekneciler kıyıya çıkmak için mücadele verdi. 

Yağış nedeniyle kayganlaşan yolda trafik kazaları da yaşandı. Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nden Turgutreis istikametine seyreden motosikletli, kayganlaşan yolda motosikletinin gidon hakimiyetini kaybetti.

Motosikletinden düşerek başını asfalta çarptı. Başında kanaması olan sürücüye ilk müdahaleyi Muğla 911 Arama Kurtarma gönüllüleri yaptı. Çevredeki vatandaşlar da yaralının yağmurda ıslanmaması için başına şemsiye tuttu. 

112 Acil Sağlık ambulansına alınarak hastaneye kaldırılan yaralının hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Öte yandan ilçenin farklı noktalarında da yağışla kayganlaşan yol sebebiyle yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazaları yaşandı. 

Önceki Yakaköy Yangınında 5 Koyun Telef Oldu

MUĞLA 911 ARAMA KURTARMA ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Kâr gütmeyen, gönüllülük esası ile kurulmuş, yeryüzündeki tüm canlıların afet ve acil durum karşısında hayatta kalmaları için gönüllü olarak hizmet veren ve bu durumdan hiç bir şekilde rant sağlama amacı olmayan Arama Kurtarma Araştırma Derneğidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ