MUĞLA 911 Arama Kurtarma’dan Anlamlı Etkinlik

MUĞLA 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği, kolunda kemik kisti bulunan bir kız çocuğunun tedavi masraflarının karşılanması ve bölgedeki orman yangınlarından etkilenen çocuklara destek olmak amacıyla 2 ayrı tiyatro etkinliği gerçekleştirdi.

MUĞLA 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği, Bodrum Nurol Kültür Merkezi’nde kolunda kemik kisti bulunan 8’inci sınıf öğrencisi bir kız çocuğunun tedavi masrafları ile geçtiğimiz yıl Muğla’da çıkan orman yangınlarından etkilenen öğrencilere yönelik 2 ayrı tiyatro etkinliği düzenledi. ‘Böbürlü Kral’ isimli tiyatro oyununa, yangında en çok etkilenen Fesleğen ve Mazı bölgesindeki köy okullarından öğrenciler getirildi. Muğla 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği Başkanı Cenk Ayata, “Öncelikle yazın bölgemizde yaşanan yangınlarda Fesleğen ve Mazı bölgesinde yangından etkilenen çocuklarımız için tiyatro gösterisi organize ettik. Çocuklarımızı buraya getirdik. Aynı zamanda 8’inci sınıfa giden ve kolunda kemik kisti olan bir kız çocuğumuzun tedavisi için yardım topluyoruz. Bugün 2 farklı tiyatro oyunu düzenleniyor. Buradan gelen tüm gelir yangın bölgesindeki öğrencilerimiz ve tedavisi yapılacak olan kız çocuğumuza aktarılacak. Katılım çok iyi ve destek olan çok insan var” dedi.

Önceki Bodrum’da Aktif Amatör Telsiz Röleleri

MUĞLA 911 ARAMA KURTARMA ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Kâr gütmeyen, gönüllülük esası ile kurulmuş, yeryüzündeki tüm canlıların afet ve acil durum karşısında hayatta kalmaları için gönüllü olarak hizmet veren ve bu durumdan hiç bir şekilde rant sağlama amacı olmayan Arama Kurtarma Araştırma Derneğidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ