Muğla Deprem Haftası Etkinliği

Muğla‘da deprem haftası nedeniyle açılan sergide AFAD, Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, AKUT, UMKE, KIZILAY ve MUĞLA 911 Derneği Arama Kurtarma operasyonlarında kullanılan malzeme ve ekipmanları tanıttı.Sınırsızlık Meydanı’nda düzenlenen programın açılışını Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş ve AFAD Müdürü Temel Kışlal yaptı.

Kışlal, Vali Yardımcısı Çavuş’a AFAD‘ın kullandığı ekipmaları tanıtarak il genelinde yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi verdi.Meydana gelen öğrenci ve vatandaşalara kurtarma ekiplerinin afet ve acil durumlarda kullandıkları malzemeler hakkında bilgi verildi. AFAD İl Müdürü Kışlal, mart ayının ilk haftasının deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması nedeniyle Deprem Haftası olarak kutlandığını söyledi.

Açılan sergi ile vatandaşlarda farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını belirten Kışlal, “Bu kapsamda önlem alma ve zarar azaltma kültürünün geliştirilmesi ile afet hazırlıklarının modern teknolojiden, iletişim sistemlerinden faydalanarak toplumun tüm kesimlerinin duyarlılığı ve katkılarının yanı sıra kurumlar arası eş güdümle yürütülmesi amaçlanmaktadır” dedi. Halkın desteği ve etkin katılımının belirleyici etken olduğuna işaret eden Kışlal, “Bu nedenle halkın bilinçlendirilmesine yönelik etkinliklere ve uygulamalı eğitim çalışmalarına süreklilik kazandırılmış bulunmaktayız. Eğitilmiş, bilinçli bireylerin oluşturduğu bir toplumda, yerinde, zamanında ve doğru yöntemlerle yapılan müdahaleler, kaza ve doğal felaketler sonrasında yaşanacak olumsuzlukları azaltacaktır” diye konuştu.

Programda, Doğal Afet Fotoğrafları konulu sergi açılışı da yapıldı.

Önceki MUĞLA 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği Bodrum’da Kuruldu

MUĞLA 911 ARAMA KURTARMA ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Kâr gütmeyen, gönüllülük esası ile kurulmuş, yeryüzündeki tüm canlıların afet ve acil durum karşısında hayatta kalmaları için gönüllü olarak hizmet veren ve bu durumdan hiç bir şekilde rant sağlama amacı olmayan Arama Kurtarma Araştırma Derneğidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ