Saatler Sonra Kontrol Altına Alındı

Bodrum’da 5 yıldızlı bir otelin yakıt tankı ve lojmanında çıkan yangın, çok sayıda ekibin müdahalesiyle saatler sonra kontrol altına alındı.
Torba Mahallesi Kaynar mevkisinde faaliyet gösteren 5 yıldızlı Vogue otelin yakıt tankında gece yarısı bilinmeyen bir nedenle yangın başladı. Bir anda büyüyen yangında zaman zaman patlama sesleri duyuldu.
İhbar üzerine Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ve Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri otele sevk edildi. Otel personeli tahliye edildi.
Yangın, tankın arkasındaki lojmana da sıçradı. Alevlere teslim olan bina zarar gördü. Beton mikserlerinin de katıldığı söndürme çalışmalarına Muğla 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği 5 gönüllüsüyle destek verdi.
Ekipler, alev alev yanan tanka saatlerce müdahale ederek söndürmeye çalıştı. Yangın, çok sayıda ekibin yoğun müdahalesiyle sabaha karşı kontrol altına alındı, soğutma çalışmalarına başlandı. Yangında büyük çapta hasar meydana geldi.

Önceki Bodrum Belediyesi ile Acil Durumlar İçin İşbirliği Protokolü

MUĞLA 911 ARAMA KURTARMA ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Kâr gütmeyen, gönüllülük esası ile kurulmuş, yeryüzündeki tüm canlıların afet ve acil durum karşısında hayatta kalmaları için gönüllü olarak hizmet veren ve bu durumdan hiç bir şekilde rant sağlama amacı olmayan Arama Kurtarma Araştırma Derneğidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ