Araç Ağaca Saplandı; 1 Ölü 1 Ağır Yaralı

Bodrum’da yaşanan feci kazada bir kişi öldü, bir kişi ağır şekilde yaralandı. Kazada refüjdeki palmiye ağacına saplanan otomobil ikiye bölündü.

Gece saatlerinde Bodrum – Turgutreis Karayolu’nda seyreden Süleyman Eğdir idaresindeki 48 UC 713 plakalı otomobil, Hastane Kavşağı’nı geçtikten yaklaşık 100 metre sonra direksiyon hakimiyetini kaybederek refüjdeki palmiye ağacına çarptı. Çarpmanın şiddetiyle palmiye ağacına saplanan otomobil neredeyse ikiye bölündü.

Araç sürücüsü 51 yaşındaki Süleyman Eğdir ile araçta yolcu olarak bulunan 37 yaşındaki Ferdi Macar araçta sıkıştı. Haber verilmesiyle kaza mahalline itfaiye ekipleri ile çok sayıda polis, zabıta ve ambulans sevk edildi.

Otomobilde sıkışan yaralıları çıkarmak için yoğun çaba harcayan ekiplere Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği üyeleri de destek verdi. Polis ekipleri de
ekipleri olay mahallinde bir olumsuzluk daha yaşanmaması için geniş güvenlik önlemleri aldı. Yaklaşık 20 dakikalık çalışma sonucu otomobilin kapıları kesilerek ilk olarak araç sürücüsü Süleyman Eğdir çıkarıldı. Eğdir ambulansa alınarak Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bacağı otomobilin ortasına saplanan palmiye ağacına sıkışan yolcu Ferdi Macar’a bir yandan sıkıştığı yerde serum takılarak ilk tedavisine başlanırken bir yandan da
araç içinden çıkarılmaya çalışıldı. Macar, ekiplerin uzun ve yoğun uğraşları sonucunda çıkarılarak Özel Bodrum Hastanesi’ne kaldırıldı.

Başına ve vücudunun çeşitli yerlerine darbeler alarak kanlar içinde kalan Süleyman Eğdir ise yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Vücudunda çoklu kırık olan Ferdi Macar’ın ise durumunun ağır olduğu, hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

Kazanın ardından savaş alanına dönen bölgede trafik akışı aksadı. Ağaca saplanan ve hurdaya dönen otomobil saplandığı yerden güçlükle çıkarılarak çekiciye alındı. Öte
yandan otomobildeki boş bir alkol şişesi dikkat çekti.

Önceki 42 Kaçak Daha Yakalandı

MUĞLA 911 ARAMA KURTARMA ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Kâr gütmeyen, gönüllülük esası ile kurulmuş, yeryüzündeki tüm canlıların afet ve acil durum karşısında hayatta kalmaları için gönüllü olarak hizmet veren ve bu durumdan hiç bir şekilde rant sağlama amacı olmayan Arama Kurtarma Araştırma Derneğidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ