Türk Kızılayı Bodrum ile İşbirliği Protokolü

 

Afet ve acil durumlarda yürüttükleri başarılı çalışmalarla bilinen MUĞLA 911 Arama Kurtarma Araştırma Derneği, Türk Kızılayı Bodrum Şubesi ile işbirliği protokolüne imza attı. Türk Kızılayı Bodrum Şube Başkanı Ömer Başbuğ ile MUĞLA 911 Dernek Başkanı Cenk Ayata arasında protokolde şu işbirlikleri yapılacak;

“Bodrum bölgesindeki olağanüstü afet ve acil durumlarda Kızılay Bodrum’un çağrısı veya resmi kurumların alarm mekanizması doğrultusunda, afet bölgesinin özellikleri, durumu ve yapılacak çalışmanın türüne göre iletişim sağlanması çalışması yapılacak.

Protokol kapsamında MUĞLA 911, Kızılay Bodrum afet haberleşmesi eğitimi, bu eğitimde kullanılacak haberleşme teçhizatı MUĞLA 911 tarafından sağlanacak. Ayrıca Kızılay Bodrum, MUĞLA 911’e afet çalışmaları sırasında lojistik ve organizasyon desteği sağlamaya çalışacak.”

Önceki Zırh, 8 Saatlik Operasyonla Kurtarıldı!

MUĞLA 911 ARAMA KURTARMA ARAŞTIRMA DERNEĞİ

Kâr gütmeyen, gönüllülük esası ile kurulmuş, yeryüzündeki tüm canlıların afet ve acil durum karşısında hayatta kalmaları için gönüllü olarak hizmet veren ve bu durumdan hiç bir şekilde rant sağlama amacı olmayan Arama Kurtarma Araştırma Derneğidir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ